Aasta lõpus ja uue alguses võtavad ettevõtted ja organisatsioonid aega selleks, et vaielda läbi ja panna paika eesmärgid algavaks aastaks. Varem või hiljem lüüakse organisatsioonides uue aasta eesmärgid lukku ja hakatakse nende poole rühkima. Ja nii kordub aastast aastasse. Kõik meeskonnad vajavad toimimiseks ühist eesmärki või sihti. Selles tööalases eesmärkide seadmise tuhinas kipume aga sageli unustama ära iseennast. Miks ei võiks me ka isiklikult ja pere keskel võtta aastas paar-kolm korda aega, et mõelda läbi, mis on meile oluline. Teisisõnu sarnaselt organisatsioonile mõelda läbi ja valida millised on meie jaoks olulised teetähised.
Miks mitte panna see kõik enda jaoks ka kirja?!

Aastaid tagasi, kui ma seda harjutust isiklikult ja koos abikaasaga esimest korda tegin tundus see veidi võõras ja hirmutava. Ega elu ei ole siis nagu töö, kus kõike mõõdetakse ja eesmärgistatakse! Üllataval kombel oli see harjutus meie jaoks abikaasaga silmi avav – sõnastada selgelt enda jaoks ja jagada üksteisega mida me soovime algaval aastal muuta või saavutada. Sellest sai harjumus – aastas paar korda võtta tund-kaks, et vaadata üle ja panna kirja, mida soovime oma elus järgmise asjana korda saata. Ja loomulikult ka rõõmustada nende asjade üle, mida olem aasta jooksul saavutanud.

Jagan Sinuga lühikest abivahendit, mis koosneb mõnedest küsimustest ja mis loodetavasti aitab Sul isiklikult ja Sinu perel sõnastada ja jagada, mis on need kõige olulisemad asjad teie elus, mida tahate algaval aastal saavutada: HARJ_Minu eluratas ja isiklikud eesmärgid

Mõned nõuanded Sulle oma kogemusest:

  • Esmalt pane kirja kõik soovid ja sihid, mis meelde tulevad. Siis vali nendest välja kuni kolm kõige olulisemat, mille saavutamise üle oleks Sul väga hea meel!
  • Oluline on see, et kirja pandud siht oleks Sinu või Sinu pere jaoks oluline. Siht võib olla kirjas ka tegevuseesmärgina – näiteks: „Võtame iga kuu vähemalt kaks õhtut, et kahekesi koos käia kinos/teatris/väljas söömas“  vms. Sageli on läbi tegevuse sõnastatud eesmärk innustavam, kui läbi mõõdetava tulemuse kirjeldatud eesmärk. Näiteks kui inspireeriv oleks isiklik eesmärk: „Käime aastas 24x kahekesi koos kinos/teatris/väljas söömas“?!
  • Leia aega, et oma eesmärke paar-kolm korda aastas koos pereringis üle vaadata ja tähistada õnnestumisi sellel teekonnal.

    Kui organisatsiooni eesmärgid tulevad omanike-juhtkonna käest, siis isiklike sihtide omanik oled Sina ise. Miks siis mitte võtta härjal sarvist ja kirjutada ülesse ning jagada pereringis millised on Sinu isiklikud sihid algavaks aastaks?!

    Kirjutasime põhjalikumalt eneseanalüüsist ja eesmärkide seadmisest detsembrikuu uudiskirjas. Kui see teema Sind kõnetab ja soovid sellega sügavamalt tegeleda, siis soovitame lugeda Maarika artiklit Sunergose Inspiratsioonilaekas: https://sunergos.ee/insp-dets/

    Categories: eesmärgistamine