Aasta alguses, 8. jaanuaril, oli meil hea võimalus tervitada oma häid  kliente mängulises pildikaartide kasutamise töötoas.

Kaartide kasutusvõimalustele seab piiri vaid loovus – alati on võimalik leida uusi olukordi ja küsimusi, mida kaartide abil uurida. Tavapärasemalt kasutatakse kaarte koosolekute, kohtumiste ja koolituste sissejuhatuseks saavutamaks head kontakti nii üksteise kui teemaga, probleemidele lahenduste otsimisel, toimunu analüüsimisel või hoopis tulevikueesmärkide seadmisel. Kaarte saab kasutada nii eneseanalüüsi tegemiseks, üks ühele vestlustes kui ka suurema grupiga töötades.

Kaardid räägivad piltide keeles, käivitavad tavapärase lineaarse mõtlemise asemel meie parema ajupoolkera ja toovad tihti esile varjulolevad teemad. Väga tabavalt kirjeldas seda üks meie töötoas osaleja: „Kaartidega töö on kui ekspressbussiga sõit – saab kiirelt teemasse sisse, selle asemel, et „pots ja postivahe“ kulgeda, nõnda et vahepeal ära ununeb, mis sihtpunktiks on.“

Nii nagu kasutusvõimalused, on piiritud ka piltide tõlgendamisvõimalused. Siin ei ole õiget ja valet vastust, kaardi valinud inimene annab ise pildile tõlgenduse, mis on tema jaoks kõnekas. Oma tõlgenduste jagamine üksteisega lähendab ja rikastab. Maailmapilt avardub ning usaldus üksteise suhtes kasvab.

Töötuba ette valmistades ja läbi viies said ka meie endi jaoks kaartide kasutusvõimalused selgema struktuuri. Kuigi töötuba oli vaid 2 tundi pikk, sai iga osaleja isikliku puudutuse osaliseks ning võttis koju kaasa uusi vaatenurki oma isiklikele teemadele. Iga harjutusega muutus teemade käsitlus sügavamaks.

Osalejate tehtud rohked märkmed räägivad sellest, et seda, mida koju kaasa võtta, oli küllaga. Meiegi saime hulgaliselt inspiratsiooni ja ootame uute inimestega kohtumist! Kui soovid samuti sarnases töötoas osaleda, anna meile sellest teada aadressil info@sunergos.ee.